• Slider3
  • Slider4
  • Slider5
  • Slider2
 
Oferta patronki  

W środę 31 maja 2017 r. w Przyjaznym Szpitalu w Połczynie Zdroju Sp. z o.o., którego udziałowcem jest Patronka Sp. z o.o. został otwarty nowy blok operacyjny. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Mirosław Majka - Starosta Świdwiński, Magdalena Luska - Prezes Szpitala i Bożena Ratajczak - Oddziałowa bloku. Starosta podkreślił, że otwarcie nowego bloku operacyjnego to historyczne wydarzenie w działalności naszego Szpitala, dla którego nowy blok jest nowym „sercem”. Dzisiaj wszystkim pacjentom, szczególnie mieszkańcom Powiatu Świdwińskiego i sąsiednich powiatów przekazujemy bardzo dobre warunki do leczenia, a lekarzom i pielęgniarkom nowoczesne warunki pracy. Wybudowanie tego bloku to efekt dobrego współdziałania Samorządu Powiatu, Spółki Przyjazny Szpital i głównego wykonawcy robót. 

Magdalena Luska wyeksponowała, że nowy blok operacyjny to w szczególności dwie sale operacyjne oraz sale przygotowania personelu i pacjenta. Cały blok wyposażyliśmy w nowoczesną aparaturę. Sale operacyjne mają stropy laminarne i są klimatyzowane, wyposażone w kolumny anestezjologiczne i chirurgiczno - laparoskopowe, aparat RTG z ramieniem C, który umożliwia wykonywanie zabiegów pod kontrolą obrazowania, ponadto lampy bezcieniowe, szereg wymaganych instalacji w tym gazów medycznych i wody lodowej.
Dr. nauk med. Michał Tabiszewski omówił funkcje poszczególnych sal i aparatów oraz podkreślił, że w nowym bloku operacyjnym Szpital zapewnia pacjentom specjalistyczne zabiegi w zakresie chirurgii tkanek miękkich i tkanki kostnej w tym zabiegi ortopedyczne. Autorem projektu bloku jest mgr inż. Grzegorz Kilian.

Zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=oMmRNfeKOKE

http://www.powiatswidwinski.pl/index.php/pl/2-uncategorised/241-otwarcie-nowego-bloku-operacyjnego-w-szpitalu-w-polczynie-zdroju